Snow patrol kā neviena cita grupa pasaulē zina, ko nozīmē atrasties īstajā laikā un īstajā vietā, kā arī kā saglabāt draudzību un komandas garu arī neveiksmēs, līdz sagaidīt slavas Sauli nokrītam pie viņu kājām. Kad Snow Patrol guva savus pirmos lielos panākumus, grupas puiši kopā bija jau 10 gadus. Un tas bija tikai sākums.
Snow Patrol vēsture sākas 1994. gadā Lielbritānijā, kad studenti Dandijs Gerijs Laitbodijs (Gary Lightbody) un Marks Mak'Klellands (Mark McClelland) nolēma dibināt grupu, nosaukdami to par Shrug.
Puišiem patika indi-roks, Nirvana, Pixies, Pavement un Soundgarage, no kuru iedvesmas viņi radīja savu īpašo skanējumu, par kuru tik ļoti sajūsminās recenzenti.
Savos pirmsākumos puiši uzstājās trijatā, regulāri mainot bundziniekus. Uz brīdi viņiem pievienojās Belle & Sebastian bundzinieks Ričards Kolburns (Richard Colburn), taču atnākot Džonam Kvinnam (John Quinn), grupas sastāvs beidzot stabilizējās.
Arī Džonijs nāca no Belfāstas, un, pirms pievienošanās Snow Patrol komandai, bija spēlējis praktiski visās kaut cik pazīstamajās vietējās grupās.
Tolaik Snow Patrol sauca sevi par Polar Bears. Iemesls? Vienkāršs - Garija māte ir viņam stāstījusi, ka gadā, kad viņš piedzimis, esot bijuši ļoti sniegoti Ziemassvētki, kas laikam arī izraisījis viņa lielo mīlestību pret sniegu.
Par Polar Bears pirmo lielo panākumu var uzskatīt kontrakta parakstīšanu ar neatkarīgo leiblu Jeepster Records, ar kuru jau sadarbojās pazīstamie Belle & Sebatsian. Kontrakts ar šo studiju nāca Snow Patrol puišiem kā balva par uzvaru jauno talantu konkursā, viņi tika arī pie sava menedžera (tobrīd vēl ne pie diplomēta, jo viņš bija augstskolas absolvēšanas procesā), kā arī iespējas ierakstīt un izlaist savu debijas albumu kādā vietējā ierakstu studijā.
Pēc tam, kad Marks Džons (Mark Jones), Jeepster Records galva, bija nolēmis sadarboties ar Polar Bears un lieta nonāca līdz grupas nosaukuma reģistrācijai, izrādījās, ka ASV jau ir vieni ‘Polar Bears'. Šo nasaukumu grupai bija izvēlējies bijušais grupas Jane's Addiction basģitārists Riks Eiverijs (Rick Avery). Pēc viņa advokātu uzstājīgām prasībām, Polar Bears nācās savu nosaukumu nomainīt. Talkā nāca kāds ar Geriju Laitbodiju atgadījies notikums, kad kāds paziņa, sajaucis viņa grupas nosaukumu: jautāja, kā klājas Snow Patrol. Puiši to uzskatīja par labvēlīgu zīmi un tāpēc turpmāk nolēma saukties tieši tā.Tā 1997. gadā mūziķi izlaida savu pirmo debijas singlu „Little Hide", kam sekoja EP ar vilinošu nosaukumu „100 Things You Should Have Done In Bed", kurā bija 4 kompozīcijas. Dziesma „100 Things You Should Have Done In Bed", kā arī singls „Starfighter Pilot" nekavējoties pārņēma savā radio rotācijā BBC1 slavenais DJ Stīvs Lamaks (Steve Lamacq), nemaz nerunājot par daudzām citām ne tik iespaidīgām vietējām radio stacijām.
Darbu pie sava debijas albuma Snow Patrol dalībnieki beidza reizē ar sagatavošanos diplomdarba aizstāvēšanai augstskolā. „Songs for Polar Bears" Saules gaismu ieraudzīja 1998. gadā. Vietējie atbalstītaji jauno albumu uzņema ar sajūsmu, taču ar komercpanākumiem negāja tik labi, cik cerēts - albumu pirka visnotaļ maz un līdz dziesmu/albumu top čārtiem tas nemaz netika.
Pēc tā iznākšanas, Snow Patrol devās nelielā tūrē, kuras gaitā apmeklēja festivālus Gigawatt un T In The Park. Jau 2000. gadā, tikuši galā ar mācībām un ieguvuši augstāko izglītību, puiši pārvācās uz Glāzgovu - tuvāk civilizācijai un šovbiznesam, lai būvētu savu karjeru.
Snow Patrol 2. albums „When It's All Over We Still Have To Clean Up" klajā nāca 2001. gadā. Popularizējot savu albumu, puiši turnejā devās kā Travis iesildītāji. Uzaicinājumu uzstāties, Snow Patrol ieguva pateicoties nejaušai satikšanās reizei pie bāra letes ar Travis vokālistu Frenu Hīliju (Fran Healy), kas, atradis ar Marku Mak'Klellandu kopīgas intereses un skatpunktus, pēc sarunas uzaicināja Snow Patrol būt par Travis iesildošo bendu (band).
Snow Patrol ātri vien ieguva spilgta koncertkolektīva slavu - īpaši pateicoties paradumam beigt savas uzstāšanās ar ģitāru šķaidīšanu pret pastiprinātājiem. Puiši gan taisnojās, ka tas viņiem sanācis nejauši: tā notiekot, kad emocijas pārpilda dvēseli.
Taču viss velti. Albums „When It's All Over We Still Have To Clean Up" tā arī neiguva īpaši lielu popularitāti. Visam bonusā vēl nāca arī Jeepster Records mājieni nedaudz „uzlabot" grupas nosaukumu, tā sākumā pieliekot „The", kā citiem populāriem 2000. gada bendiem. Snow Patrol nebija ar mieru, kā rezultātā kontrakts tika lauzts.Mūziķiem uznāca depresija - par viņiem neviens neinteresējās un kopumā vini nevienam nebija vajadzīgi. Izmisuma mākts, Gerijs Laitbodijs pameta Snow Patrol novārtā un uzsāka jaunu projektu - Reindeer Section, kurā dalību ņēma grupu Idlewild, Arab Strap unTeenage Funclub dalībnieki. Viņi paspēja ierakstīt 2 albumus: „Y'all Get Scared Now"(2001) un „Son Of Evil Reindeer" (2002), līdz Gerijs saņēmās un ar jaunu sparu ķērās klāt pie Snow Patrol, radot dziesmas nākamajam albumam.
Snow Patrol demo ieraksti ieinteresēja kompāniju Polydor (Major Universal filiāle). Jaunās grupas dziesmas tiem likās konkurētspējīgas un puišiem tika dota iespēja sevi parādīt, piedāvājot kontraktu vesela albuma ierakstam. Un, lai nodrošinātos pret iespējamo izgāšanos, grupas rīcībā tika nodots pazīstamais producents Garets „Jacknife" Lī („Jacknife" Gareth Lee). Lī piestrādāja pie grupas skanējuma un deva veselu lērumu derīgu padomu aranžējuma izveidē: pateicoties viņa gādībai, jaunās albuma kompozīcijas iemirdzējās kā nekad.
Gatavojoties iekarot pasauli, Snow Patrol nolēma papildināt savu sastāvu ar vēl vienu ģitāristu - Natanu Konnoliju (Nathan Connolly), kas pirms tam strādājis par konsultantu HMV veikalu tīklā.Un tā 2003. gada septembrī iznāca pirmais albuma singls „Spitting Games". Tam 2004. gada janvārī sekoja „Run", kas Lielbritānijā izraisīja milzīgu interesi par Snow Patrol un radīja barus jaunu fanu - patrolmāniju, kas ar nepacietību gaidīja albuma iznākšanu. Tāda ažiotāža noveda pie likumsakarīga turpinājuma - 2004.gada februārī iznākušais albums „Final Straw" uzreiz debitēja britu čārta 3. vietā. Pretēji iepriekšējiem Snow Patrol albumiem, šim bija raksturīgs noteiktāks un fokusētāks skanējums. Pirmo reizi arī dziesmu teksti skāra nevis tikai mūziķu privātās, bet arī globālās problēmas un notikumus.
Piemēram, 2001. gada 11.septembra notikumu iespaidā radās dziesma „Somewhere A Clock Is Ticking ". Gan Gerijs, gan Marks uztur grupas tekstu romantisko noskaņu, iepinot tajā savus pārdzīvojumus, kas saistīti ar meitenēm un savstarpējām attiecībām. Tas viņiem izdodas lieliski: kā nekā puiši augstāko izglītību ieguvuši angļu filoloģijā.
2004. gadā Snow Patrol tika nominēti prestižajai britu Mercury Music Prize balvai, kas tiek pasniegta radošumā visinteresantākajiem jaunajiem mūziķiem. Tam sekoja iekļūšana amerikāņu analogās prēmijas Shortlist Prize nomināciju sarakstā.
2005. gada septembrī mūziki devās savā pirmajā ASV turnejā: publikas atbalsts un mīlestība bija fenomenāla, Snow Patrol it visur sagaidīja fanu pūļi.
„Final Straw" sasniedza 5.vietu Billboard's Heatseekers un tā tirāža sasniedza 115 tūkstošus eksemplāru. 2005. gada sākumā Snow Patrol ieguva īru mūzikas balvu Meteor Awards, iegūstot „Labākās īru grupas" titulu, bet viņu disks „Gada labāko albumu".
Snow Patrol tika tas gods iesildīt U2 2005. gada Eiropas tūrē kopā ar Kasabian un Keane.
Kaļot dzelzi, kamēr karsta, jau 2005. gada sākumā Snow Patrol sāka darbu pie jauna albuma, lai gan diemžēl starp Gariju un Marku radušos domstarpību un nākotnes attīstības redzējuma lielo atšķirību rezultā, Marks McKlelands grupu pameta.
Visi iepriekšējie panākumi bija sīkumi salīdzinājumā ar to, kas sagaidīja Snow Patrol pēc tam, kad 2006. gadā tā laida klajā jauno albumu „Eyes Open", kas pateicoties dziesmai „Chasing Cars", kas tika atskaņota filmā „Greys Anatomy", vienas nakts laikā kļuva par visvairāk spēlēto dziesmu ASV, kam arī sekoja pasaules slava. Albums tika izlaists 4,7 milj. Eksemplāru un tika izvirzīts trijās nominācijās Brit Awards , kā arī ieguva piecas Meteor Ireland Music Awards balvas. Visā pasaulē tika pārdoti vairāk nekā 7 milj. albumu.
Nākamais, nu jau 5. Snow Patrol albums „A Hundred Million Suns", nāca klajā 2008. gada oktobrī.
Savukārt 2009. Gada novembrī, svinot savu 15 gadu jubileju, grupa izveidoja dziesmu izlasi „Up to Now", no kurām 3 dziesmas bija pavisam jaunas. Albums ietilpst 2 CD un tā pavadošais singls ir „Just Say Yes".
2010. gada janvārī grupa tika nominēta 3 apbalvojumiem Meteor Awards. Snow Patrol Albumi:
Songs for Polarbears (1998) When It's All Over We Still Have to Clear Up (2001) Final Straw (2003) Eyes Open (2006) A Hundred Million Suns (2008) Up to Now (2009)
Snow Patrol Esošie Dalībnieki:
Gary Lightbody - vokāls, ritma ģitāra Nathan Connolly - solo ģitāra Paul Wilson - basģitāra, backvokāls Jonny Quinn - bungas Tom Simpson - taustiņi
Snow Patrol Bijušie Dalībnieki:
Mark McClelland - basģitāra Michael Morrison - bungas