Viva la vida
 

Kā ēst, lai samazinātu svaru? 11 padomi


Lai samazinātu, koriģētu, vai kontrolētu svaru, līdz ar svaru, savu izskatu un garastāvokli, ir nepieciešams pareizs, sakārtots un sabalansēts uzturs. Tikai tas ir panākumu atslēga.



Līdz ar to, ja vēlamies sastādīt sev pareizu diētu, jāseko līdzi šīm lietām:


1.Dienas pirmajā pusē uzņemam praktiski lielāko daudzumu ogļhidrātu (OH) un dienas otrajā pusē mazāk, mazāk , līdz pēdējā vakara maltītē praktiski neuzņemam vispār OH.


2.Dzeram ūdeni (vismaz 3 litri dienā) pa 150-200ml vienā reizē, ar vismaz 20 minūšu intervālu (tas ir tas laiks, kas nepieciešams organismam lai uzņemtu šo ūdens daudzumu)


3.Sadalām ēdienreizes, cenšoties uzņemt vienā ēdienreizē mazāk pārtikas, bet palielinot ēdienreižu skaitu tā, lai starp ēdienreizēm būtu 2-3 stundu intervāls.


4.Ēdienu vislabāk ir gatavot pašam, nevis iegādāties gatavu produkciju, kas tikai jāuzsilda, jo tad nav iespējams izkontrolēt uzņemto pārtikas kvalitāti un lietderīgumu.


5.Gatavojot pārtiku, cenšamies pārtiku gatavot svaigu, sildītu, vārītu, sautētu, utml. Bet nekādā gadījumā ne ceptu vai vēl trakāk, ceptu/sildītu eļļā.


6.Vislabāk pārtikā izvēlēties ir visa veida gaļu (vislabāk vistas, zivju) jo tā parstrādājas visātrāk, visa veida piena produktiem (vēlams īstenībā pārāk neaizrauties ar piena produktiem, it sevišķi - trekniem, slikto tauku dēļ, kas nelabvēlīgi ietekmē asinsvadus un asinsriti), olas un soja (soju pašā galējā variantā, ja nav vairs nekā cita no pilnvērtīgajiem OB produktiem. Šos produktus ļoti iesakāms ir kombinēt ar rīsiem, griķiem, dažādiem graudiem, makaroniem, dārzeņiem.


7.Pilnībā no ēdienkartes izslēgt vai maksimāli maz lietot eļļā gatavotu, ceptu treknu pārtiku, saldumus, dažādu „junk food” ar lielu OH koncentrāciju, visus miltu produktus (it sevišķi baltmaize, dažādas smalkmaizītes), majonēzi, sāli.


8.Maksimāli censties pieturēties pie vienādām ēdienreizēm un laikiem, jo ikdienas ēdienreizes būs vienādākas un vienādākos laikos jo tad būs vieglāk vielmaiņai un organisms strādās kā pulkstenis, tā teikt, jo vieglāka un elementārāka, vienādāka būs jūsu diēta, jo organisms vieglāk un labāk tiks ar to galā.


9.Izvairīties no visām „straujajām svara samazināšanas” un „badošanās” diētām, jo viss kas tiks strauji nomests vēlāk, ar ķermeņa aizsarg reakcijas palīdzību tiks atgūts ar uzviju, labāk to visu darīt lēnāk, stabilāk, tad arī būs lielāka garantija tam, ka svara izmaiņas būs stabilākas un drošākas (nekaitīgas iekšējiem orgāniem, asinsritei, sirdij un asinsvadiem)


10.Liela daļa cilvēku pieļauj kļūdu, nometot svaru, aizmirst par pareizu ēšanu un sāk ēst kā pirms tam un uzbarojas atkal. Pareiza ēšana ir jāievēro tik ilgi, cik ilgi vēlies labi izskatīties (kas lielāko ties irvisas dzīves garumā)


11.Pats grūtākais ir pirmie mēneši, pēc pirmajiem trīs mēnešiem liela daļa cilvēku, jau ir samierinājušies ar pareizu ēšanu un ir apmierināti ar rezultātiem un pašsajūtu, bet vidēji pēc pus gada – gada jau ir iegājuši „rutīnā” un pilnībā apmierināti ar veselīgā ēdiena dzīvesveidu.

Avots: https://www.draugiem.lv/group/16000207/uzturs-dieta-veseligs-dzivesveids-sporta-aktivitates./?f_tid=1676620
Komentāri (0)  |  2014-02-04 05:32  |  Skatīts: 1055x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ